« Úvod | Originální řešení poli... »

Na úsvitu pandemie prasečí chřipky křesťané pořád preferují prasata před muslimy

Titulek asi někdo shledá provolativním. On totiž je provokativní. Ale tentokrát jsem věru měla s názvem problém. Nechtěla jsem nic planého jako “Prasečí chřipka” nebo, “Co se děje v Egyptě”. Tak co nějak shrnout celý obsah? “Křesťan, muslim, prase a Obama”. Ne. “Prase, Obama, musl…” Taky ne. “Prasata: Obama, muslim, k…” Tak takto by to nešlo. Jistěže název mohl být ještě více provokativní. “Na úsvitu pandemie prasečí chřipky křesťané preferují peníze před lidskými životy”. A stále pravdivý. Ale nakonec, co je na jménu. Tady je příběh.


Vlastně, ještě ne. Ještě mi dovolte pár slov o panu Obamovi. Nechápejte mě špatně. Mám ho ráda. Jako každý. Ve volební kampani bych mu nabídla veškerý svůj světský majetek, kdyby mu hrozilo, že nevyhraje a toto mohlo pomoci. Volit Obamu, to nebyla povinnost uvědomělého člověka. To bylo právo. Právo na ochranu lidského života. Právo na sebeobranu. Hlasovat pro pana “Bush na entou” by bylo formou asistované sebevraždy.

Ale… co zatím vykonal pan prezident Obama v reálu, aby ospravedlnil svoje uctívání? Navštívil polovinu zemí světa a v každé chválil příslušný lid a jeho historii (s mámou jsme se smály, že kdyby se mu ty papírky, co mu připravuje jeho štáb popletly a počal v Česku chválit tureckou historii, to by byl mazec.) Zavřel Guantanámo a chtěl místními zadrženými podarovat všechny světové země včetně Česka a Austrálie? Pojistil se, že muslimští učenci, které zakázala Bushova administrativa se do USA opravdu nedostanou. A nakonec nás “uklidnil” že snahy Izraele vytvořit Palestinský stát jsou opravdu upřímné. Znovu, nekritizuji. Prostě stojím nohama na zemi. Zatím se vlichotil do přízně králům i poddanným. Křesťané ho chválí, že je dobrý křesťan. Pro muslimy je dobrý muslim, pro budhisty…Zkrátka, mnozí se na něj obrací jako na spasitele (v jistém smyslu jím samozřejmě, je a bude už napořád viz volby).

Takže, co se vlastně odehrálo? Prezident Egypta, poté, co se od nás za rohem – v Izraeli – vyskytl potvrzený případ nového světového tématu č. 1 to jest prasečí chřipky (pozor, v Izraeli se jí musí říkat Mexická, vepřům, které chovají v kibucech se říká jak? Holé ovce?), přikázal skoncovat se všemi chovy prasat. Jak asi každý ví, Egypt se potýkal a stále potýká s ptačí chřipkou, a děkujeme, to nám stačí, prostě takové rozhodnutí nikoho nepřekvapí. Zvlášť když chovy vepřů v Egyptě zde nejsou jako ochrana před hladomorem. 90% obyvatel jejich maso nekonzumuje. Mnoho ze zbytku 10% křesťanů na radu svého papeže (pravoslavného) taky ne a pokud jde o šunku pro turisty, tak snad sem jezdí za pyramidami a ne za šunkou! Ne, není to ukvapené rozhodnutí. Křesťané ovšem nesouhlasí.

Vůdci egyptského křesťanstva se proto obrátili na Bílý dům (!), že muslimové je napadají, aby je ochránili a ochránili jejich prasečí chovy. Aby ochránili jejich pracovní místa. Pan Obama je v mnohém záhadný, ale nesporně je inteligentní. Na rozdíl od exprezidenta Bushe žabomyší války přehlíží jako jarní lány.

Chopily se toho však organizace za lidská práva a vydaly se na pochod za ochranu práv vepřů. Prasečí chřipka přece není jejich chyba. Proč by měli jít na talíř o něco dřív…

Pan prezident si však stojí za svým. A já to vítám. Nechceme přece, aby nám křesťanští bratři pracující ve vepřínech začali umírat na prasečí chřipku. Někdo musí být rozumný.

 


30.04.2009 | Autor: Petra | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se