« Úvod | Pár mých fotek »

Originální řešení policejní brutality

Situace, kdy strážci veřejného pořádku dostanou pocit, že jsou sami zákonem, soudem i vykonavatelem práva – to je velký problém, který se pravidelně v menší či větší míře objevuje všude na světě. Někdy je to situace ojedinělá, kdy se jedná o jedno nebo několik nahnilých jablek v koši a přichází to tedy zespoda; větší problém je, když je “moc” takto jednat posvěcena shora.


Obzvláště za uplynulých 8 let jsme si užili hrůzostrašných historek právě ze zemí, kde by to člověk zrovna nečekal…

V Egyptě se před několika dny odehrál případ, který ilustruje, jak to může dopadnout, když se to doopravdy vymkne z rukou.

V rámci “boje s terorismem” policisté čas od času zatknou nějaké pokojné věřící opouštějící mešitu, aby jim “položili několik otázek”, zvláště ty, co se jim “zdají vypadat” na extrémisty (to znamená mají na sobě arabský oděv namísto džínů nebo obleku…myslet si o tomto úsudku může každý co chce…a taky to děláme…)

K tomu došlo minulý týden. Jeden ze zadržených mladíků se bránil, že je kadetem vojenské akademie a není tudíž žádný terorista. Nic mu to nepomohlo a byl odvlečen na policejní služebnu, kde si páni policajti vyzkoušeli, jestli zatím nepotřebují nové obušky.

Dotyčný pak zatelefonoval svému otci, který je vojákem z povolání, a ten se dostavil, aby “udělal pořádek”. Ovšem poldové si mysleli, že bude lepší obušky prověřit znovu a … tak ho taky proklepli …

Tlaky a nepřátelské pocity mezi egyptskou armádou a policií jsou známé a dlouhodobé a mají komplikované příčiny.

Celá situace vedla k tomu, že v noci 300 studentů vojenské akademie naklusalo a srovnalo danou policejní služebnu se zemí.

“Násilí plodí násilí” – to je možná klišé, ale zatraceně pravdivé…


21.03.2009 | Autor: Petra | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se