« Úvod | Bílá velryba »

Nad dopisy čtenářů

Ahoj. Poslední dobou není moc čas psát (ne, že by nebylo o čem :-)), ale vzhledem k tomu, že mi mnozí posíláte moc milé reakce a často také rozmanité otázky, názory a prosby o radu, tak slibuji, že se budu víc snažit a budu psát, “co mi slina na jazyk přinese”. Prozatím se jen podělím o jednu vtipnou situaci, která z jedné vaší reakce vyplynula.

Jeden z dotazů se vztahoval k fámám, které běžně o mimoevropských zemích kolují (kolikrát, když to na internetu čtu, si říkám, jak tomu mohou soudní lidé věřit a taky, kdo to proboha vymýšlí).

Takže jedna paní (nebo slečna) mi napsala, “vy píšete, jako by Egypt byl ‘země snů’, já většinou slyším něco jiného, například, že obyvatelé nemohou volně vycestovat a pas stojí 7000 liber, nevím, čemu mám věřit, co o tom víte…” Jelikož mi o tom nebylo nic známo, seznámila jsem s obsahem tohoto emailu manžela.

Nejdřív poskytl informaci, že vyřízení pasu stojí 100 liber.

Pak se ohradil, že Egypt není komunistická země, aby zadržoval svoje obyvatele.

Načež se na chvíli odmlčel…

Pak se ďábelsky zašklebil a povídá, “Prosimtě, nás je 80 milionů. Kdyby 40 milionů chtělo dneska emigrovat, vláda jim ještě radostně zamává na cestu…”

Poněkud méně veselé je, že Egypt má velký problém s uprchlíky, nikoli ovšem s odlivem, ale s jejich přílivem. Lidi prchají z Afriky kvůli špatným materiálním podmínkám. Z Evropy kvůli špatným spirituálním podmínkám. A tak. Jako by to nestačilo za několik uplunylých let se k nám nastěhovala snad polovina obyvatel Iráku!

Tak zatím se koukněte na fotky (viz Pár mých fotek)


14.03.2009 | Autor: Petra | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se